خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۴/۰۷/۰۷ ۱۷:۵۱
شناسه خبر : 27005

قرنطینه حجاج مجروح به مدت دو هفته در مراکز درمانی

قرنطینه حجاج مجروح به مدت دو هفته در مراکز درمانی معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از معاینه حجاج در زمان بازگشت به کشورمان خبرداد و گفت: زائران مجروح حداقل ۲ هفته در مراکز درمانی تحت نظر قرار خواهند گرفت. به گزارش سرویس سلامت دکتر آسان طب، محمود نبوی با […] ...

قرنطینه حجاج مجروح به مدت دو هفته در مراکز درمانی

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از معاینه حجاج در زمان بازگشت به کشورمان خبرداد و گفت: زائران مجروح حداقل ۲ هفته در مراکز درمانی تحت نظر قرار خواهند گرفت.

به گزارش سرویس سلامت دکتر آسان طب، محمود نبوی با اشاره به آغاز بازگشت حجاج به کشورمان، گفت: با توجه به اینکه استقرار ایستگاه مراقبت مرزی از ۳ سال گذشته در تمام مبادی ورودی کشور انجام شده از این رو زائران کشورمان تحت نظر کارشناسان بهداشت و پزشکان معاینه خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه زائران کشورمان از نظر ابتلا به ویروس مرس و علائم کرونا معاینه خواهند شد، اظهار کرد:در شهر های کوچک زائران به صورت انفرادی مورد معاینه قرار می گیرند و در شهر های بزرگ پس از معاینه به زائران تذکر داده می شود، اگر تا ۲ هفته علائم را مشاهده کردند به مراکز درمانی مراجعه کنند.

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به بازگشت زائران مجروح به کشورمان، تصریح کرد: این زائران در مراکز درمانی مشخصی حداقل به مدت ۲ هفته تحت نظر و کنترل قرار می گیرند.

حجاج

قرنطینه حجاج مجروح به مدت دو هفته در مراکز درمانی

نبوی به  تمهیدات در نظر گرفته شده برای زائران مجروح اشاره و خاطرنشان کرد: زائران کشورمان که در حادثه منا مجروح شده اند به نسبت طول درمان در مراکز درمانی مشخص تحت نظر و درمان قرار می گیرند