خرید بک لینک شرکت نرم افزار عارف رایانه

تبلیغات متنی

ارتباط مصرف مکمل در حاملگی با هوش نوزاد

25860 ۰۱ مهر ۱۳۹۴ اخبار روز , بارداری و زایمان , سلامت , علمی خانه » اخبار » اخبار روز » ارتباط مصرف مکمل در حاملگی با هوش نوزاد asanadmn

مصرف مکمل در حاملگی

ارتباط مصرف مکمل در حاملگی با هوش نوزاد

استفاده از مکمل ها برای زنان باردار بسیار حائز اهمیت و مهم است و به خصوص زنان شیرده که بتوانند فرزندانی سالم داشته باشند و هم خود و هم فرزندشان از سلامت کافی برخوردار باشند

به گزارش سرویس سلامت دکتر آسان طب، دادن یک مکمل ساده به زنان باردار، هم باعث بالا رفتن قدرت ذهنی نوزاد می‌شود و هم میلیاردها دلار منفعت برای اقتصاد دارد. خوردن ید به رشد مغز کمک می‌کند، به خصوص قبل از تولد و در ماه‌های اولیه تولد باعث بالا رفتن آی کیو در کودک می‌شود.

در بعضی کشورها مثل بریتانیا، خوراکی‌ها با ید غنی نمی‌شوند و دولت هم خوردن مکمل‌های آن را به مردم توصیه نمی‌کند ولی کارشناسان تاکید می‌کنند، زن‌های باردار و شیرده از مکمل‌های یددار استفاده کنند تا بچه‌های باهوش تری داشته باشند.

این کار از نظر اقتصادی هم صرفه زیادی دارد. کارشناسان می گویند، دادن مکمل یددار به زنان باردار سبب می‌شود ۲۰۰ پوند از هزینه‌های مربوط به سلامت آن‌ها کاسته شود و هم چنین اگر به طور میانگین ۱/۲۲ درجه آی کیوی هر کودک افزایش یابد، در طول زندگی او ۴۵۰۰ پوند به نفع جامعه خواهد شد.

pregnant_african_woman_taking_vitamins_bld039097

ارتباط مصرف مکمل در حاملگی با هوش نوزاد

با توجه به این که مثلاً در انگلیس و ولز هر سال ۷۰۰ هزار کودک به دنیا می‌آیند، سود سالانه حاصل از این کار می‌تواند به ۱۴۰ میلیون پوند برای تأمین اجتماعی و ۳/۱۵ میلیارد پوند برای کل اقتصاد برسد.

 


نظرات