۰:۲۶:۲۸ - سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴

انتقاد از دستکاری تعرفه های پزشکی

انتقاد از دستکاری تعرفه های پزشکی رئیس انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه با انتقاد از عملکرد بیمه ها، گفت: طرح گلوبال منجر به بروز اشکال در عدالت بین رشته ای شده که باید هرچه زودتر اصلاح شود. به گزارش سرویس وبگردی دکتر آسان طب، دکتر محمدمهدی قیامت در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره بین المللی، […]

انتقاد از دستکاری تعرفه های پزشکی

رئیس انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه با انتقاد از عملکرد بیمه ها، گفت: طرح گلوبال منجر به بروز اشکال در عدالت بین رشته ای شده که باید هرچه زودتر اصلاح شود.

به گزارش سرویس وبگردی دکتر آسان طب، دکتر محمدمهدی قیامت در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره بین المللی، بیهوشی و مراقبت های ویژه و درد ایران، اظهارکرد: متأسفانه وضعیت تعرفه های بیهوشی هنوز آنگونه که باید مورد قبول جامعه متخصصین بیهوشی کشور نیست. ضمن اینکه اشکالات زیادی در همه رشته های پزشکی وجود دارد.

وی افزود: هرچند ابلاغ تعرفه های جدید شروع خوبی بود اما با دستکاری هایی که در این باره صورت گرفت عدالت بین رشته ای تعرفه مقداری دچار اشکال شد، برای نمونه یکی از اشکالات این است که وزارت بهداشت یکسری از خدمات را به صورت گلوبال و پکیج می دهد.

رئیس دوازدهمین کنگره بین المللی بیهوشی، مراقبت های ویژه و درد، ادامه داد: طرح گلوبال منجر شد که عدالت بین رشته ای خیلی دچار اشکال شود. ضمن اینکه بحث گلوبال مورد قبول ما، وزارت بهداشت و جامعه پزشکی نیست. اما بیمه ها از آنجا که دوست دارند پزشکان را استثمار و از آنها بهره کشی کنند و نمی خواهند که دستشان را از جیب پزشکان بیرون بیاورند در مراکز خودشان این خدمات را اعمال می کنند. در حقیقت با اعمال اجبار به پزشکان، باعث می شوند که آنها بدون انگیزه کار کنند، بنابراین امیدواریم که خدمات گلوبال نیز هرچه زودتراصلاح شوند.

قیامت در ادامه اظهارکرد: در حدود ۴ هزار و ۵۰۰ متخصص بیهوشی در کشور داریم که نزدیک به ۵۰۰ تا ۷۰۰ نفر آنها بازنشسته یا از کارافتاده اند. اما به طور کلی تعداد متخصصین این رشته به اندازه قابل قبول در سطح کشور وجود دارند و متخصصین بیهوشی در تمامی بیمارستان ها حضور دارند. حال آنکه پزشکان بیهوشی برخی مشکلات تعرفه ای، حقوقی و صنفی دارند که در دوازدهمین کنگره بیهوشی، مراقبت های ویژه و درد، یکی از مسائل خیلی مهم ما میزگرد صنفی است که با حضور پیشکسوتان و اساتید و برخی مسئولان مربوطه برگزار خواهد شد.

tarrif-pezeshki

انتقاد از دستکاری تعرفه های پزشکی

به گفته وی، رشته خطیر بیهوشی، استرس زا و نقطه اتصال تمام خدمات بالینی است. به گونه ای که ارائه سرویس متخصصین بیهوشی از اتاق عمل تا بخش روانپزشکی برای شوک دادن به بیماران روانی، آی سی یو، درد، ام آری آی و… را شامل می شود.

دوازدهمین کنگره بین المللی، بیهوشی و مراقبت های ویژه و درد ایران، از یکم تا سوم مهر ماه ۹۴ در پژوهشگاه نیرو واقع درشهرک غرب برگزارمی شود.

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
خرید بک لینک خرید رپورتاژ تولید کننده روغن زیتون خرید هاست خرید گیفت کارت پلی استیشن جراحی زیبایی واژن هتل آپارتمان مشهد باربری تهران سئو در کرج دانلود کانتر افزایش ورودی گوگل کلینیک پوست و مو خرید VPS ارزان پروتز سینه لیزر موهای زائد انجمن تفریحی نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری