خرید بک لینک شرکت نرم افزار عارف رایانه

تبلیغات متنی

سردردهای ناگهانی را جدی بگیرید

25073 ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ اخبار روز , پیشگیری بهتر از درمان , سلامت , وبگردی خانه » اخبار » اخبار روز » سردردهای ناگهانی را جدی بگیرید asanadmn

سردردهای ناگهانی

سردردهای ناگهانی را جدی بگیرید

دکتر حسین پاکدامن افزود: سردردهایی که به طور ناگهانی شروع می شود و همراه با تهوع و اختلالات هوشیاری است باید جدی گرفته شود.

به گزارش سرویس سلامت دکتر آسان طب، رئیس انجمن علوم اعصاب ایران: سردردهای ناگهانی در سن زیر ۵ سال و بالای ۵۵ سال که در طول زمان تشدید می شود باید جدی گرفته شود.

دکتر حسین پاکدامن افزود: سردردهایی که به طور ناگهانی شروع می شود و همراه با تهوع و اختلالات هوشیاری است باید جدی گرفته شود.

وی اضافه کرد: سردردهای طولانی که سال ها همراه بیمار است و بیشتر بعدازظهر و تحت فشار روحی ایجاد می شود نوع دیگری از سردردهایی است که نیاز به کارهای درمانی خاص ندارد چراکه این سردردها ، سردردهای عصبی هستند که به صورت حمله ای ظاهر نمی شوند.

دکتر پاکدامن گفت: سردردهای میگرنی که در کشور ما نیز نسبتا شایع است علت شکایات ۱۵ درصد مردم از سردردها است.

سردرد در زنان نسبت به آقایان شایع تر است

وی با بیان اینکه این سردردها به صورت حمله ای ظاهر می شود و در زنان نسبت به آقایان شایع تر است افزود : سردردهای میگرن همراه با تاری دید و تهوع است و با فشارهای روحی و نور و صدا تشدید می شود.

رئیس انجمن علوم اعصاب ایران افزود: بیش از ۹۰ درصد مردان و ۹۵ درصد زنان از سردرد رنج می برند که بسته به نوع سردرد باید جدی گرفته شوند چراکه در مواردی این سردردها می تواند علایم یک بیماری دیگر باشد.

برخی سردردها، علامت تومور در سر

دکتر سید مسعود نبوی عضو هیات مدیره انجمن مغز و اعصاب ایران نیز با تاکید بر اینکه سردردهای پیش رونده که با مسکن نیز کمتر می شود و یا در افراد بالای ۵۵ سال با شروع جدید آغاز می شوند باید جدی گرفته شوند.

IMG18053660

سردردهای ناگهانی را جدی بگیرید

وی افزود:پس از ضربه سر سردرد همراه با اختلال حواس، دوبینی و بی تعادلی می تواند نشاندهنده یک بیماری دیگر باشد از جمله اینکه برخی سردردهای مداوم و رو به گسترش می تواند علامت یک تومور در سر باشد.


نظرات