۱۱:۲۴:۵۶ - جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴

توصیه‌ های ویژه به حجاج

توصیه‌ های ویژه به حجاج معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به توصیه‌های حیاتی برای روزهای حیاتی حجاج گفت: گاهی بیماری‌هایی به ظاهر سبک و کوچک، زائر را در انجام فرائض ناتوان می‌کند و آثار ناخوشایندی بر سلامت جسمی و روانی بر جای می‌گذارد. به گزارش سرویس سلامت دکتر آسان […]

توصیه‌ های ویژه به حجاج

معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به توصیه‌های حیاتی برای روزهای حیاتی حجاج گفت: گاهی بیماری‌هایی به ظاهر سبک و کوچک، زائر را در انجام فرائض ناتوان می‌کند و آثار ناخوشایندی بر سلامت جسمی و روانی بر جای می‌گذارد.

به گزارش سرویس سلامت دکتر آسان طب، پیرحسین کولیوند معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اظهار کرد: بر اساس آموزه‌های اسلامی، دستیابی به سطح متعارف سلامت، گام نهایی نیست و جهت گیری جامع و رو به تکامل آن و به اصطلاح متداول امروز، ارتقای سلامت (Health Promotion) مورد تاکید قرار می‌گیرد.
کولیوند تصریح کرد: در چنین نظام اندیشه، کوتاهی کردن در تامین سلامت به ویژه در مقام قیاس با اندیشه‌های وارداتی و غیر الهی، هرگز قابل توجیه نیست.

وی ادامه داد: گاهی بیماری‌هایی به ظاهر سبک و کوچک، زائر را در انجام فرائض ناتوان می‌کند و آثار ناخوشایندی بر سلامت جسمی و روانی بر جای می‌گذارد.

مدیر عملیات پزشکی حج با بیان اینکه مفهوم سلامت در زمان‌ها و مکان‌های مختلف می‌تواند تا حدودی متفاوت باشد، خاطرنشان ساخت: برای تامین سلامت باید ابتدا به درمان بیماری پرداخت و پس از رفع آن، برای حفظ سلامت تلاش شود.

رییس بیمارستان جمعیت هلال احمر در مکه مکرمه گفت: تامل اندک در تاریخ دوره تمدن اسلامی و بررسی همزمان آن در کشورهای اروپایی، ما را از طرح دوباره این حقیقت بی‌نیاز می‌کند که بهداشت جزئی از معارف اسلامی به ویژه فقه پویای امامیه بوده است و بر این اساس، سلامت یک ارزش دینی است.

mecca

توصیه‌ های ویژه به حجاج

وی متذکر شد: رعایت نکردن بهداشت به معنای گسترش بیماری‌ها، ناتوانی‌ها و عقب ماندن از جوامع دیگر و وابستگی تحقیرآمیز برای به دست آوردن داروها و روش‌های دیگر درمانی است.

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
خرید بک لینک خرید رپورتاژ تولید کننده روغن زیتون خرید هاست خرید گیفت کارت پلی استیشن جراحی زیبایی واژن هتل آپارتمان مشهد باربری تهران سئو در کرج دانلود کانتر افزایش ورودی گوگل کلینیک پوست و مو خرید VPS ارزان پروتز سینه لیزر موهای زائد انجمن تفریحی نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری